На головну / НОВИНИ / Вона у всьому була справжньою українкою

Вона у всьому була справжньою українкою

«Вона в усьому була справжньою українкою. Її зовнішність, яскрава та виразна, її приємний голос і прекрасна мова випромінювали українську сутність душі. Ці якості, поряд із жіночою чарівливістю і сильним характером, наповнювали її сценічні образи» – так писала преса про нашу землячку Тетяну Мірошниченко.
Ця легендарна актриса народилася 18 лютого 1933 року у Пашковому. Закінчила Харківську консерваторію. При вступі вразила прийомну комісію власними віршами. Вже тоді дівчина з провінції показала свій талант, харизму, акторське мистецтво. А після закінчення Харківського інституту мистецт ім. І. Котляревського працювала у Запорізькому українсько- драматичному театрі. Вона зіграла понад 160 ролей у виставах за українською та світовою класикою, в сучасних п’єсах, серед них: Васса – «Васса Желєзнова» М. Горького, Матір – «Вій, вітерець!» Я. Райніса, Дженні Герхардт – однойменна вистава за романом Т. Драйзера. В останні роки життя вона створила образи тьоті Моті – «Слобожанський анекдот» за п’єсою М. Куліша, Бабусі – «Вісім люблячих жінок» Р. Тома, Бернарди – «Дім Бернарди Альби» Ф. Ґ. Лорки.
Широке визнання глядачів і критики отримала її роль Кассандри в однойменній драмі Лесі Українки.
«Над Кассандрою Тетяни Мірошниченко плакали, і під час гастролей у Києві глядачі йшли в театр, щоб побачити її ГРУ» – писала преса.
У 1979 році Тетяні Кузьмівні дали почесне звання народної артистки УРСР, вона також має численні відзнаки за свою акторську майстерність, серед нагород – орден Знак пошани.
Крім сценічної діяльності, Тетяна Кузьмівна займалась педагогічною роботою та брала найактивнішу участь у громадському житті: викладала курс сценічної мови в музичному училищі ім. П. Майбороди.
У грудні 2009 року Т.К. Мірошніченко померла.
У Барвінківському краєзнавчому музеї, у музеї Гусарівського ліцею є експонати, які розкривають життєвий і творчий шлях нашої уславленої землячки.

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Наша землячка стала чемпіонкою України

Про випускницю Богодарівської школи Валентину Арутюнову наша газета писала (дивись матеріал «Богодарове-Київ: шлях до успіху, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *