На головну / Люди нашого краю / А як проходить карантин у вашій родині?

А як проходить карантин у вашій родині?

Чи можливо знайти позитив з поміж подій, які спричинив вже на сьогодні коронавірус? Та все ж, ми спробуємо. Вірус спричинив багато змін, вніс свої корективи в наше життя, сповільнюючи його темп. Останнім часом все частіше було чути фразу «Як швидко плине час, ось тільки новий рік був – вже знову до нього готуємось…» та схожі вислови про нестрімкий плин часу, хоча ті самі лишились хвилини, години, як і сто і двісті років тому. Та враження останнім часом у більшості було, наче час став просто «летіти». У вирі технологічного розвитку, ми перестали помічати прості речі. Весь час людство десь поспішає. І раптом, вірус, який змусив значно сповільнити оберти нашого життя, немов нагадуючи – є дещо важливіше, про що варто постійно турбуватись, а не відкладати на потім.

Коронавірус змінює наше життя – розставляючи пріоритети. І карантин варто розглядати, як можливості. Адже дуже багато чого ми просто не встигаємо, «не доходять руки». Не вистачає часу на власне здоров’я, не достатньо уваги приділяємо рідним, а ще, на улюблені справи в більшості не знаходилось і хвилинки. І саме зараз, коли багато розвинених країн змушені були йти на карантин, коли майже все зупинилось – у кожного з нас з’явився той час, якого раніше катастрофічно не вистачало. Та не звикли ми до тиші, до спокою. І більшість жаліється, що божеволіють. У когось вдома постійний галас, дитячі розваги виводять з рівноваги. Адже, поки навчальні заклади та садочки на карантині – батькам самим доводиться розважати своїх чад. І навчальний процес треба продовжувати. Для когось стає нестерпною саме та тиша, в яку поринули одинокі люди. А як проводять карантин наші земляки? Чим розважають себе та дітей, аби не збожеволіти? Та як найкорисніше використати цей час? І взагалі, чи додержуються рекомендацій карантину?

– До магазину сходила і сиджу вдома, – говорить Антоніна Спиця, – під час карантину нема чого ходити вулицями. Можна займатись улюбленою справою і корисною. Я, наприклад, в’яжу килимки на табуретки та стільці. Не варто впадати в паніку. Оголошено карантин – треба сидіти вдома, займатись домашніми справами. А вільний час присвячувати рукоділлю: в’язати, шити, вишивати. Я дуже люблю читати. Ось увечері почала читати «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького. А  взагалі, я оптиміст по життю. Тож, впевнена, все скоро налагодиться і буде добре. Слухайте тихі музичні композиції та займайтесь улюбленими справами. Насолоджуйтесь можливістю спілкуватись з родиною.

– Так, моя родина додержується карантину, – розповідає Ольга Дмитренко, – сидимо вдома, переглядаємо старі радянські фільми. Вдосталь часу проводиться на кухні. Що порадити батькам? Якщо в родині зростає донечка – зараз прекрасна можливість проводити з нею більше часу, займатись випічкою чи вишивкою, в’язати чи малювати. А з синочком можна різними поробками зайнятись. Взагалі, з дітьми варто більше читати книг, грати в настільні ігри  та на логіку, обирати щось розвиваюче. Влаштовувати прогулянки на свіжому повітрі там, де немає зараз скупчень людей. Спів пташок, легкий вітерець, навіть просто пробігтись лісовою стежкою чи полем – створюється гарний настрій, добрі емоції  та знімає нервове напруження. А ще, можна вдома влаштувати дитячий театр чи модний показ, дівчатка люблять наряджатись та приміряти мамини підбори.

  • – Головне, адекватно сприймати ситуацію, дотримуватись рекомендацій та не витрачати даний нам час марно, – говорить Олександр Воронков, – це дасть можливість зберегти життя собі та рідним. Зараз на вулиці багато роботи, обрізати виноград та фруктові, доглядати квітники, вже в теплицях можна працювати. Головне, не розчинитись в інтернеті. Особливо дітям, по-меньше гаджетів, більше фізичних вправ на свіжому повітрі. Важливо й дітям пояснювати, що відбувається та як треба поводитись під час карантину. Не збиратись компаніями та гуляти, бо карантин не канікули. Треба розуміти, на скільки це небезпечно! Вдома завжди можна знайти, чим займатись разом. Зараз чудова можливість ділитись з дітьми своїми вміннями та досвідом, більше з ними говорити на різні життєві теми.
  • – Якщо чесно, то ми вже третій тиждень робимо ремонт вдома, – ділиться Олена Рапай, – і наближаємось до фінішу. Нема часу сумувати та журитись. Роботи багато, й син допомагає. Давно не було такої можливості разом проводити час, просто спілкуватись всією сім’єю. В родинному колі можна зайнятись спортом разом – це корисно. Можна разом наліпити вареників чи спекти великого та смачного пирога. Вже зовсім по весняному пригріває сонечко, сходити разом до лісу, чи зайнятись власним подвір’ям чи садком – це теж корисно. Карантин зблизив нас, дав можливість більше спілкуватись в дружньому колі рідних, а ще – більше уваги приділяти розвитку сина.  Сумно тільки, через які обставини все це відбувається. Молимось і віримо, що все буде добре, все налагодиться.
  • – Ми дотримуємось карантину, – розповідає Тетяна Комарова, – ніде з дому не ходимо. Тим більше, вдома багато роботи, її ніколи не переробиш, а зараз більше на це є часу. За день багато можна встигнути – прибрати в будинку, приготувати щось смачненьке, подивитись улюблене кіно. Адже відпочинок не менш важливий, тим більше, що ситуація напружена психологічно. Тож, треба себе відволікати. Навіть якщо й інтернет, то не обов’язково весь час в соц мережах проводити. Є стільки онлайн курсів, можна зайнятись саморозвитком. Або почитати цікаву книгу. Стільки різних видів рукоділля. Можна обрати щось для душі. А можна в інтернеті подивитись щось нове для себе, є скільки майстер-класів, є час навчитись  чомусь новому. Головне, на мою думку, зберігати спокій та дотримуватись рекомендацій лікарів. Не варто гуляти в компанії містом. Краще влаштуйте подорож з родиною до лісу, просто подихати чистим повітрям, послухати спів пташок, помилуватись природою. Просто відпочити душею, це допомагає зняти стрес та нервове напруження.

Ось такі коротенькі поради. Звичайно, кожен сам обирає собі заняття. У кожного свої думки, своє ставлення до ситуації. Та головне, бережіть себе та рідних. Проведіть цей час з користю. Подбайте про дітей. Влаштовуйте їм цікаві розваги, фізичні та розумові. Світ змінюється. Давайте й ми ставити правильно життєві пріоритети у розвитку. Здоров’я всім та миру! Бережіть себе!

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Кожна квітка – королева

Глоксинії оксамитові, колерії, еустоми (лізіантус або Ірландська троянда), цинерарії гібридні (перикаліс), фуксії, бегонії та багато …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *