На головну / Громада / Громада / Дмитрівська тополя найбільше дерево в районі?

Дмитрівська тополя найбільше дерево в районі?

Велич могутніх дерев, які побачила на подвір’ї колишньої школи у Дмитрівці Другої Іванівської сільської ради, вражає. Три дерева – справжні велетні. Розлога широка  крона – віття розкинулося в боки чи не на два десятки метрів, висоту стовбура поглядом не виміряти – треба відійти кроків на 10-15, щоб побачити його верхівку. А за самим стовбуром дітворі хоч у жмурки грай – заховатися можуть двійко дітей і навряд чи їх побачиш. Точний обхват найбільшої деревини – 3 метри 80 сантиметри – повідомляє місцева мешканка, колишня директорка школи Ніна Тритинник. Коли ж і хто висадив ці тополі – сільчани вже й не пригадають.

– За зовнішніми ознаками, можу сказати, що цим білим тополям приблизно 80-100 років, – коментує лісничий Барвінківського лісництва Сергій Чухно. – Точно вік дерева можна визначити по кільцях на зрізу стовбура вже спиляного дерева. Схиляюся до думки, що це все таки вікові тополі. Дуже ж таки глибоко тріщинувата кора стовбура, і темно-сірий колір кори засвідчує про солідний вік тополі.

 

Не дивлячись на свій поважний вік, ці білі тополі мають доволі привабливий вигляд. Ні хвороб, ні ушкоджень, ні сухого віття.

Беремо на себе сміливість стверджувати, що ця біла тополя із обхватом стовбура 3,8 метри найбільше дерево в районі. Чи десь в іншому селі є більша деревина?

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Мобільні гаджети в руках малечі, розвивають, а чи не шкодять?

Ще в 90-хх роках ми й не уявляли собі, що таке мобільний телефон. На той …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *