На головну / Наші спортсмени / До вершини з дитинства

До вершини з дитинства

Досягти успіху можна тільки доклавши певних зусиль. А що таке успіх? Кожен з нас має свою мету, ставить певні цілі в житті, і мрія у кожного своя. А коли спостерігаємо за чиїмись досягненнями, чи усвідомлюємо, скільки важкої праці закладено в них, скільки наполегливості, можливо й розчарувань? Про те, що стоїть за успіхом у юного спортсмена Сергія Лоя, сьогодні в рубриці «Пишемо місцеву книгу рекордів разом».  Чому саме тут? Бо у свої 14 років хлопець встановив власний рекорд перемог у спорті, а саме в карате. Колекція медалей Сергія налічує 119, загальною вагою близько шести кг! А саме: за ІІІ місце – 35шт, за ІІ місце – 24шт., за І місце – 60шт! А ще – 7 кубків та безліч дипломів. Тож, фіксуємо факт№17.

Чому ж саме карате? Тоді, як дідусь, О.А.Ведмідь відомий заслужений тренер України з важкої атлетики?

  • Ми хотіли, аби Сергій займався танцями, – розповідає мама Світлана, – однак там приймали з 6 років, а нам було 5. Він був дуже не посидючим, активним хлопчиком, дуже любив спілкуватись з іншими дітьми, енергійним та допитливим. І ми розуміли, що цю енергію треба десь направляти, давати можливість йому «виснажитись». Тож, тато взяв сина за руку й відвів у секцію карате. Вражень у дитини було стільки, стільки радості, що ми зрозуміли, з вибором ми не помилились. Першим тренером у Сергія був М.В.Баранов. Саме він й привив любов до цього виду спорту, навчив розуміти й усвідомлювати що таке карате, його філософію. Саме Михайло Валерійович дав ту базу, той поштовх до досягнення того рівня, який ми маємо на сьогодні. Потім займався з нами С.Березнюк, а на сьогодні нашим тренером є Артем Рибалка. На кожне змагання з Сергієм їздить і тренер, і тато.

А чи пам’ятає Сергій свої  перші змагання, що відчував тоді?

  • На перші змагання я поїхав у шість років, – з посмішкою пригадує хлопець, – було страшно звичайно. Та наступного разу я вже нічого не боявся, краще підготувався і привіз свою першу перемогу.

З того часу хлопець ось уже десять років з кожного змагання привозить нагороди, за якими стоять виснажливі тренування, наполегливість, нарощування досвіду й навичок. На сьогодні він має вже всі пояси і І розряд. За кількістю перемог та рівнем мав би бути вже кандидатом в майстри спорту, та це звання дають лише з шістнадцяти років. Пишаються батьки й тим, що їх син, на І Дан – чорний пояс, здавав самому засновнику карате     .  А це висока оцінка для спортсмена, яку отримати дуже важко.

Чи не заважає спорт навчанню в школі? Як складаються стосунки з однокласниками?

  • Ні, – посміхається юний спортсмен, – навпаки, спорт виховує дисципліну. Я стараюсь і в школі. Мені крім фізкультури й математика подобається, й іноземна, цікава й історія, а ще правознавство. З однокласниками в мене гарні стосунки, та й так маю багато друзів.

І це не просто слова. Мама з гордістю розповідає й про успіхи у навчанні.

  • Зараз ми в 9 класі, тож готуємось до ДПА. Оцінки маємо добрі. Що правда, в цьому році по двох предметах з’їхав на  А до цього Сергій був відмінником. У цьому навчальному році вже встиг й в олімпіадах взяти участь. В районних: з економіки – І місце, з географії – ІІ місце та з предмету Інформаційні комп’ютерні технології теж – ІІ місце. З економіки їздив й на обласну олімпіаду до Харкова.

А поки спілкуємось, я розглядаю дипломи. Привертає увагу за участь в Чемпіонаті Європи, який проходив в 2017 році в Чехії.

  • Цього року ми теж їдемо до Чехії, – продовжує розмову мама, – Сергій пройшов відбірковий тур до Чемпіонату Світу, який буде проходити в червні місяці. Спочатку це були обласні змагання в Харкові. Сергій виборов І місце в Чемпіонаті «Кубок Харківської області». А нещодавно, 17 березня у всеукраїнських змаганнях з Куміте серед хлопців 14-15 років Чемпіонат «Кубок України з Шотокан карате-до С.К.І.Ф.» виборов ІІІ місце і пройшов відбірковий тур на Чемпіонат Світу.

Тож, графік тренувань стає щільнішим і ще більше наполегливості. Сергій вже готується до цих важливих в його спортивній кар’єрі змагань. Адже участь у Чемпіонаті Світу це не просто мета, а мрія. А нам лишається побажати йому досягнути поставлених цілей, великих досягнень і найвищих перемог!

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Третій рік життя у стилі Healthy

Опорний заклад Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1  у проекті програми “Healthy Schools: заради здорових і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *