На головну / Громада / Громада / “Талант – то крапля здібностей і море праці”

“Талант – то крапля здібностей і море праці”

Здобувачі освіти Барвінківщини активно приймають участь у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН. Юні дослідники вражають своєю наполегливістю, старанністю, вмінням аналізувати та висловлювати думки, захищаючи свої роботи. Тим самим отримують визнання та найвищу оцінку журі. Так сьогодні хочемо познайомити вас з ученицею Григорівського НВК Анастасією Орел.

– «Талант – то крапля здібностей і море праці» – цей влучний вислів належить відомому українському письменникові Григору Тютюннику, – говорить вчитель біології Григорівського НВК, керівник по МАН Світлана Миколаївна Ковальова – і з ним важко не погодитися, бо саме такою є Настя. Вона вміє бачити красу у простому, велике – у малому, і вічне – у швидкоплинному. Це дитина із світлим розумом і щирим серцем. Вона активна учасниця шкільного життя, президент учнівського самоврядування, переможниця освітніх конкурсів та олімпіад.

У дівчини сформовані вміння вести пошукову роботу та знаходити відповіді на будь-які питання, добре аналізувати інформацію. Велику увагу приділяє самоосвіті, вміло користується джерелами інформації, рекомендованими вчителями. Надає перевагу проєктній та пошуково–дослідницькій діяльності.

– Без біології життя не буде мати змісту, – говорить Настя. – Світ навколо нас – це світ природи з безмежним багатством явищ і невичерпною красою. Біологічна наука дає дійсне спілкування людини з природою, без чого всі розумові здібності і життєва енергія швидко б збідніли. Ми із Світланою Миколаївною готували роботу на тему «Дослідження періоду цвітіння рослин-алергенів та вивчення концентрації пилкових зерен у атмосфері на прикладі Амброзії полинолистої. Профілактика та методи боротьби». На мою думку, ця питання завжди хвилювало людство і на сьогодні, коли чуттєвість до алергену висока у людства, ця тема є дуже актуальною. Це була перша моя робота в МАН, я звичайно дуже хвилювалася. Але під час захисту просто поринула знову у свою дослідницьку роботу, зосередилась на її аспектах. Мені було цікаво, мабуть тому й вдалось отримати І місце.

З допитливістю та натхненням дівчина відвідує уроки біології. На заняттях завжди енергійна, проявляє зацікавленість. Тож, коли Анастасія вирішила серйозно зайнятися дослідницькою роботою та взяти участь у Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, нікого не здивувало. Навпаки, Світлана Миколаївна з радістю підтримала й допомагала, як педагог-наставник.

Крім навчання Анастасія встигає займатись рукоділлям, дуже полюбляє вишивати бісером. А ще захоплюється оригамі. Гарна помічниця вдома. Скрізь встигає, чим викликає повагу серед друзів, однокласників та вчителів.

Характеризують її як цілеспрямовану, розумну, працьовиту. Настя завжди залишається доброю, вихованою, готовою прийти на допомогу іншим.

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

А ви вже придбали зелену красуню до Новорічних свят?

Готуємось до Новорічних свят. Одним з головних атрибутів є зелена хвойна красуня. – Відповідно до …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *