Святкового Різдвяного дня 25 грудня у Барвінківському ліцеї № 1 було людно і гамірно: до учнів у гості приїхали представники Алекс 21 (Alex21 for Ukraine) — це волонтерський проєкт, започаткований для допомоги українцям у Німеччині, і розширився до міжнародної ініціативи, яка збирає та доставляє допомогу для цивільних та військових в Україні.
У церемонії відкриття цього чудового дитячого простору взяли участь пан Ричард з Німеччини, пан Ясмін зі Швейцарії, пані Ліза з Литви, голова Барвінківської міської ради Олександр Бало та його заступниця Наталія Коптєва
– Ми з Барвінківщиною знайомі ще з 2022 року і кожен раз захоплюємося вашими чудовими людьми, – говорила пані Ліза.
Важливо сказати, що з цим навчальним закладом організація співпрацює вже деякий час, і встигла встановити очисну станцію для питної води, причому користуватися нею можуть всі мешканці мікрорайону.
А в самому ліцеї вже працюють чудові локації простору для дітей, які облаштовані Алекс 21 для того, щоб діти мали радість, надію, щоб знали, що про них пам’ятають у ці скрутні воєнні часи.
Перша локація – “Простір творчості і спорту”, де є все необхідне для розвитку, для втілення творчих задумів. А сьогодні діти там виготовляли ялинкові іграшки, та не прості, а особливі – на подарунки для німецьких дітей, на знак вдячності за чудові гостинці-сюрпризи, які їм привезли з Німеччини. Скільки радості і доброго настрою принесли дітям ці маленькі пакунки, що з любов’ю зібрали ровесники з Німеччини.
– А оці креативні ялинкові прикраси – знак вдячності і тепла будуть прикрашати оселі за кордоном, передаючи частинку любові в ті країни, які нам допомагають., – розповіла Галина Щолок, заступниця директора ліцею, – адже у цей складний час Алекс 21 допомагає нам продовжувати жити.
Юлія Гнієвська, вчитель, говорила:
– Дякую за можливість для дітей творити прекрасне і відволікатися від негативних думок.
А ще особливістю цих рукотворних іграшок було те, що на звороті кожен написав слова, що відображають їх дитячі мрії.
І знаєте, такі щемні і чудові ті слова, такі чисті, і не по-дитячому серйозні – “мир”, “родина”, “дружба”.
Багато розвиваючих ігор, справжній ляльковий театр, скільки всього оригінального і цікавого подарували благодійники дітям!
Локація “Спортивний простір” оснащена чудовими яскравими якісними м’ячами, скакалками, хулахупами, килимками.
А учень Андрій Понімаш під оплески присутніх навіть встановив особистий рекорд по набиванню м’яча – 60!
– Сподіваємося, і наші команди зможуть розкрити свій потенціал, – продовжила ділитися планами і враженнями Галина Василівна.
Локація “Технопростір” завдяки благодійникам оснащена крутими гаджетами, там є інтерактивна дошка, планшети, навушники, і сучасні ігри.
Вчитель інформатики Вадим Олександрович для дітей і гостей провів цікаву інтерактивну гру, присвячену історії рідного Ліцею, який у 2026 році святкуватиме 125-річний ювілей.
-Це не просто простір, це можливість для нас, вчителів прифронтових регіонів здійснити мрій дітей, і ми щиро вдячні цій благодійній організації,- сказав директор навчального закладу Сергій Іванович.
А у дворі гамірно і цікаво працювала ще одна локація – екскурсія/виставка службових броньованих поліцейських авто.
Дітвора могла все подивитися, про все розпитати, поміряти шолом, бронежилет, подивитися щити і сфотографуватися у цій дорослій амуніції.
А локація “Українська мотанка”, зібрала багато бажаючих вчилися творити ці народні обереги, дізнаватися правила і особливості цієї роботи, її історію, була цікавою і корисною.
На кожній локації діти отримували подарунки, щиро ділилися враженнями, планами.
-Я із Литви, і всюди, де буваю, розповідаю про ваш чудовий край, – підсумувала пані Ліза,- тут наскільки багато доброти, щирості, активного позитиву. Саме тому ми так любимо Барвінківщину і намагаємося частіше приїздити до вас.
Всі 396 учнів ліцею, що наразі знаходяться у громаді, отримали подарунки від Алекс 21.
Керівництво громади, вчителі, батьки щиро вдячні людям, що пам’ятають про наш прифронтовий край і дарують дітям свято. Попри війну, дитинство повинне бути щасливими.
Тетяна Рогаль
Фото авторки