На головну / НОВИНИ / Підприємець з Луганщини розвиває екзотичний бізнес

Підприємець з Луганщини розвиває екзотичний бізнес

Завжди ціную людей за креативність. Поважаю тих, хто ставку робить на нове, хто не боїться ризиків, а впевнено йде вперед, експериментує і не зупиняється на шляху до втілення запланованого.Із когорти таких креативних підприємців і Костянтин Стрєльцов, з яким мала нагоду познайомитися під час престуру на Луганщину, організуваного для журналістів семи областей Харківський пресклуб.

Костянтин –переселенець. У 2014-му був вимушений  разом з родиною залишити рідний окупований Луганськ. Після пошуків себе у столиці приїхав у тихеньку і спокійну Співаківку – маленьке село на Луганщині, де мешкали  батьки дружини. Взявся розвивати пасіку. Дещо про бджільництво знав – ще хлопчаком допомагав дідусеві поратися біля 10 вуликів. Пригадалися дідівські секрети, сам серйозно став вивчати новинки бджолярства. Сьогодні він вже знаний в регіоні і і за його межами бджоляр, а продукція з його пасіки поставляється в кілька країн Європи.

Та 34-річний підприємець не обмежився тільки бджолярством. Мав  бажання розвиватися далі. Вибрав нову нішу для бізнесу.Абсолютно невідому і нетипову для цього регіону. Костянтин взявся за розведення …равликів. Якби це була відгодівля свиней чи, скажімо, молочного поголів’я худоби – то ніхто б цьому й не здивувався, бо це класичний і поширений вид агробізнесу на Україні і в східній її частині зокрема. Але равликів? Тут, на Луганщині? Здається, до Костянтина ніхто тут не робив експериментів такого екзотичного бізнесу. А він взявся. Серйозно. Попередньо все ретально зважив, прорахував затратну частину справи,  вивчив технологічну складову та можливі ринки збуту.

На перших порах закупив 100 кг молюсків – придбавав на київських равликових фермах, маточних завозив  із-за кордону. Облаштував вдома спеціальну земельну ділянку для їх вирощування, розробив систему поливу, підготував за всіма вимогами приміщення для молюсків, які відкладають ікру. Для маленьких равликів сам вирощував рослинний корм, так звану перку – це суміш ріпака й капусти. Для репродуктивних молюсків придбавав уже спеціального виробництва корми. Перші партії равликів успішно були реалізовані в Європу, та через локдаун, нажаль, попит на равликове м’ясо у країнах зарубіжжя різко зменшився. Виникли труднощі з реалізацією продукції – закордонні ресторатори скоротили замовлення на делікатесний продукт, а місцеві гурмани ще не готові споживати страви з равликв в таких обсягах, як хотілося б виробникам. Тож, як зізнається сьогодні К.Стрєльцов, обсяги на равликових угіддях наразі довелося скоротити. Зараз на фермі лишається невелика партія молюсків. Якщо м’ясо равликів наразі незатребуване на ринку, то підприємлива родина Стрєльцових взялася за іншу, також нову для себе справу.

– Цьогоріч ми спробували  налагодити виробництво консервованої слабо солоної равликової ікри, – ділиться К.Стрєльцов.–Поки що її обсяги невеликі. Ми зібрали й переробили десь 12-16 кг продукції. Лінію по її фасуванню запускати рано. Але досвіду ми набули, «обкатали» весь процес равликового бізнесу – від вирощування- до реалізації м`яса і виготовлення та фасування ікри. І скажу щиро, що згортати справу ми не збираємося. Равлики – це доволі нішовий і цікавий бізнес.Цікава його економіка. Цікаво вже тим, що це екзотично й нетипово. Мене часто запитують чому равлики а не сало, скажімо? Так  сало є скрізь і всюди, а ось равлики…

І Костянтин аргументовано доводить, що молюски – це круто для бізнесу і смачно у споживанні. Він навіть поділився із журналістами рецептами страв із равликів – якщо їх мясо правильно приготувати, то буде смачний гуляш, скажімо, до картоплі або оригінальна приправа до пасти.

Так, Костянтин має рацію – культура споживання равликів у нас ще розвинена мало. І самі равлики – це екзотика. Але саме такі підприємці, як він і намагаються розвивати новий напрямок у бізнесі. Бо ж салом вже нікого не здивуєш. А ось равликами…

Ірина Столбова

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Оптична мережа Інтернету охопить відразу 17 сіл нашої громади

Вперше у 2021 році для забезпечення доступності швидкісного Інтернету у сільській місцевості, Законом «Про Державний …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *