Інтер’єрна лялька

     Шити іграшки Наталія Кучерява почала ще в дитинстві. Згодом навчилась в’язати. Та по справжньому цим творчим мистецтвом захопилась, коли стала мамою. Саме для донечки Марійки почала своїми руками виготовляти цікаві іграшки. Спочатку це були лісові казкові звірята, а згодом спробувала шити ляльки. Та не просто ляльки, а інтер’єрні – подарункові. Така ідея виникла, коли донечка зібралась до сестрички на день народження. Звичайно, тоді лялька лишилась вдома. Це була перша спроба, перший творчий дизайнерський досвід. А вже наступна була справжнім подарунком, який став прикрасою і початком лялькової колекції у її рідних. Згодом Наталія пошила ще одну, потім ще… і так, непомітно для себе, захопилась виготовленням інтер’єрних ляльок.  

     Кожна деталь руками акуратно прошивається малесенькими стібочками. Спочатку окремо виготовляє голівку, тулуб, ручки, ніжки. Все це набивається холофайбером. Цей матеріал і м’який і, водночас, робить всі деталі пружними. Тому   ляльки впевнено стоять на ніжках. Тканину для роботи майстриня обирає 100% хлопок.  Одяг та шапочки в’яже з ниток стовідсоткового акрилу. Очі й рум’яна фарбує спеціальними фарбами для тканин. А щоб лялька була не просто привабливою, а викликала цікавість і захоплення, її вигляд має розповідати якусь історію. Саме тут і потрібен дизайнерський талант. Правильно підібрані кольори волосся, одягу, взуття, а ще й декор, як доповнення та аксесуари, в усьому має бути гармонія.

Майже все, що необхідно, для створення такої ляльки, Наталія замовляє через інтернет. Дещо докуповує в магазині. Сама робота над лялькою займає тиждень. Бо вільного часу не так багато: працює у ветеринарній лікарні, а вдома зайнята родинними клопотами. Та Наталія знаходить час і для свого захоплення.

— Для мене це як відпочинок, — посміхається моя співрозмовниця, — справа для душі, як гра в дитинстві. Спочатку з’являється ідея, потім виготовляю лекала на картон, перемальовую на тканину і починаю шити. В дитинстві, мабуть, всі дівчатка так вчаться шити і в школі, і на гуртках. Особливе задоволення отримуєш, коли прикрашаєш вбрання різними квіточками, стрічками, камінцями чи блискучими намистинками. А доросле життя поглинає майже весь час домашніми справами, роботою, і іноді ми забуваємо, що можемо свої вміння розвивати й створювати красу просто для душі.  Я б додала, не просто розвивати, а й вийти на професійний рівень, як це вдалося  Наталії. І схоже, це не тільки моя думка чи оцінка її робіт. В дитячому садочку, який відвідує її маленька донечка, живуть тепер тільдівські зайці, пошиті руками майстрині. Тільдами  називають шиті іграшки, яким притаманні довгі руки та ноги. Замість очей у них вишиті або намальовані чорні цяточки, на щічках — рум’янець.

     Колекційні, декоративні інтер’єрні ляльки відкривають нові можливості для дизайну, стають чудовим доповненням інтер’єру будь-якого стилю. Завдяки оригінальності, вони посідають почесне місце серед інших предметів декору, прикрашають не тільки оселі, а й місця відпочинку, клуби, бібліотеки. Зі смаком виконана лялька чи інша іграшка пожвавить будь-яку кімнату, створить у ній особливий настрій і затишок, стане чудовим арт-об’єктом, яким хочеться милуватися.  До того ж, у нашої майстрині всі витвори зроблені виключно руками. А на сьогодні хенд-мейд дуже популярний і цінний вид роботи. Розглядаючи  Наталчини шедеври (я не боюсь саме так говорити), розумієш, наскільки це тонка, творча робота, в якій поєднуються  фантазія й гармонія кольорів, натхнення й бажання творити красу. А на сьогодні Наталія спробувала шити косметички, жіночі сумки. І їй це теж вдається. 

Порада від майстрині

В першу чергу, потрібно мати велике бажання для того, щоб щось творити. До чого лежить душа і  натхнення на роботу.  Якщо не виходить, то потрібно ще спробувати, поки результат задовольнить вас і порадує ваших рідних. Натхнення і наполегливість є запорукою успіху у будь-якій справі, а творчість не є винятком. Тож, творіть, фантазуйте, втілюйте свої задуми і отримуйте задоволення.