На головну / СПОРТ / Нові реалії життя

Нові реалії життя

«Ми повинні суворо дотримуватися вимог урядової постанови щодо карантину»,-

Підкреслив голова райдержадміністрації Володимир Ромах під час проведення екстренного позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзичайних ситуацій, на якій визначався алгоритм дій районної влади, спрямованих на виконання постанови Кабінету Міністрів України про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.  Отож, коротко й оперативно про найголовніше.

Місто і район на карантині. Де і які введені обмеження

Заклади освіти

Дитячі садочки, школи, позашкільні заклади, аграрний ліцей  не працюють ще з четверга, 12 березня. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів  «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» у районних закладах освіти всіх типів карантин триватиме до 3 квітня.

– Однак, хочу наголосити, що педагогічні колективи освітніх закладів району докладають зусиль, щоб оголошений карантин  не зашкодив навчанню у школах, говорить начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Коптєва. – Наше Міністерство освіти рекомендує цілий ряд форм і методів так званого віддаленого навчання, існує репозитарій електронних освітніх ресурсів, який містить навчальні матеріали близько 12 000 уроків з різних предметів освітньої програми 1-11 класів. Всі ці ресурси є у вільному доступі, завдання керівників шкіл та самих педагогів знайти оптимальні форми дистанційного навчання своїх учнів. Колективи і вчителі самі визначаються як їм працювати з дітьми, враховуючи  специфіку школи,можливість доступу до мережі інтернет і таке інше.

Міські школи вже з цього понеділка почали проводити через свої офіційні сайти інтерактивні уроки, для цього розроблені відповідні графіки виходу вчителів-предметників у чат. Вебінали уроків у реальному часі  практикують і в Гаврилівському НВК, Гусарівській ЗОШ. Створюються також відповідні групи у вайбері, через які контактують вчителі з класом. Хочу сказати, що освітній процес під час карантину не зупиняється ні в міських, ні в сільських школах не припиняється.

А ось в Будинку дитячої та юнацької творчості, в дитячій юнацькій спортивній школи заняття гуртків та секцій призупинені. Ці заклади не приймають дітей, тут скасовані на час карантину масові заходи, репетиції, тренування. Гуртківцям рекомендовано вдома самостійно займатися улюбленою справою.

Заклади медицини

Всі медичні заклади району працюють у штатному режимі. Виділені спеціальні ліжкомісця у палатах інфекційного відділення ЦРЛ, де у разі необхідності можна буде госпіталізувати хворих з підозрою на небезпечну інфекцію. Визначений медичний персонал, який працюватиме з такими пацієнтами.

На період оголошеного карантину призупинено планову госпіталізацію хворих та планові медогляди. А всіх мешканців району медики прохають при перших же ознаках вірусних інфекцій відразу ж телефонувати своєму сімейному лікарю.

Заклади культури

Як того вимагають карантинні заходи,  у закладах культури району включно до 3 квітня не  проводитимуться масові культурно-розважальні та мистецькі заходи. Запланований раніше святковий концерт до Дня працівників комунального господарства, який мав відбутися в п’ятницю, 13 березня, в останній момент  було скасовано.

–   Закритими для відвідувачів на цей період часу є й наші бібліотеки, музей, – говорить завідувач сектору культури, молоді та спорту Людмила Познякова. – Заклади працюють, виконуючи всі свої інші функції та завдання, окрім обслуговування відвідувачів.

Культпрацівники району сподіваються, що карантинні обмеження будуть скасовані  у визначений термін, і вони встигнуть разом з аматорами сцени підготувати урочистості, гідні святкування 75-річчя Великої Перемоги.

Державні установи та організації

Прийом громадян у нашому відділі державної реєстрації актів цивільного стану на період оголошеного карантину обмежений, – інформує завідувач Тетяна Гармаш, – Безпосередній прийом громадян здійснюватиметься виключно з питань державної реєстрації народження, смерті та видачі архівних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, необхідних для підтвердження при підзахороненні, а також державної реєстрації шлюбу (на підставі заяв, поданих до 13.03.2020). Державна реєстрація розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, яке не має дітей, призначена на вказаний період, проводитиметься на загальних підставах.

 Нагадую, що громадянам надано можливість отримати консультацію або подати документи, необхідні для державної реєстрації актів цивільного стану, онлайн за допомогою веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Державні установи міста та району

–   На даний час управління соціального захисту населення райдержадміністрації працює в звичайному режимі, – коментує начальник Любов Макаровська. –      Однак є  побажання нашим клієнтам на час карантину коронавірусу обмежити відвідування установи без нагальної потреби, особливо це стосується  осіб, які мають захворювання на вірусні інфекції.          Якщо ж у вам конче потрібно негайно відвідати наше управління – просимо  мати при собі захисну маску. Необхідну інформацію чи консультацію можна отримати дистанційно, зателефонувавши на  «гарячу лінії» 4-22-17.

–         Терцентр працює в звичайному режимі, без  змін в роботі, всі масові заходи скасовано. Обслуговування підопічних проводиться в захисних масках, – почули роз’яснення директора тер центру Тамари Протасової.

Залізничне та автотранспортне сполучення

–         Із середи, 18 березня, автоперевізники Барвінкового скасовують пасажирські перевезення на міжміських автобусних рейсах. Автобуси Барвінкове-Харків на лінію не виїзджають. Не курсує автобус і Словянської АТ за маршрутом Барвінкове- Словянськ. Маршрутне таксі по Барвінковому залишається на лінії, оскільки заборона на здійснення внутрішніх міських перевезень не розповсюджується. Вимога залишається одна – в салоні має бути не більше 10 пасажирів.

–         Починаючи з 18 березня тимчасово припиняється й рух на залізничному транспорті. Електрички, швидкісні потяги з цієї дати вже не курсують. Хто придбав квитки на швидкісні потяги зарані – є можливість здати їх у залізничні каси чи через онлайн-сервіси, якщо вони у такий спосіб придбавалися.

Заклади харчування

–         – На виконання  зазначеної урядової постанови ми приписами сповістили керівників закладів харчування, які є у нашому районі, про вимогу тимчасового припинення їх діяльності на період карантину – з 17березня по 30 квітня, -коментує начальник районного відділу головного управління Держпродспожветслужби Андрій Самелюк. – В порядку контролю будемо моніторити виконання зазначеної вимоги.

Яка відповідальність за невиконання правил карантину?

З цим питанням ми звернулися до в.о. начальника районного відділу поліції Сергія Баранова:

– Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі. Передбачена адміністративна відповідальність встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19. Штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічни правил і норм становитиме від 17 тис. до 32 тис. гривень. Для посадових осіб – шраф від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від 17 тис. до 51 тис. гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

–         Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Така ситуація щодо карантину у районі станом на 27 березня. Ми й надалі будемо надавати читачам оперативну інформацію щодо життєдіяльності району в період карантинних обмежень. Тож слідкуйте за нашими повідлмленнями і бережіть своє життя і здоров’я.

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Кубок пам’яті Ржавіна

10 жовтня  в Рідному відбувся футбольний турнір на кубок пам’яті  Сергія Ржавіна, який традиційно в другу суботу жовтня …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *