На головну / Люди нашого краю / Екзотичний ГРАНАТ… з власного підвіконня

Екзотичний ГРАНАТ… з власного підвіконня

Про пташиний двір родини Турко з Олександрівки (колишньої Подолівської сільської ради) наша газета вже писала кілька років тому. Тоді скільки цікавого ми почули від господарів про цесарок, їх вирощування, розведення, догляд. Ці красиві царські птахи впевнено приписалися на подвір’ї  дбайливих господарів, де утримується ще багато іншого домашнього птаства – кури, качки, гуси, індики, індокачки…
А сьогодні ми знову запросили Наталію Турко до розмови. Цього разу говоримо про інше — про врожаї її квітучого підвіконня.

-Помідори на підвіконні вирощую вже не перший рік, — говорить Наталка. – Спершу купувала спеціальне насіння балконних помідорів, пророщувала і висаджувала у грунт, розсада зацвітала у горщику на вікні і вже у грудні-січні вони плодоносили. А минулого року проекспериментувала – як взялися перші морози, я прямо з городу кілька кущів помідорів пересадила у вазони, видалила старі пагони, тільки по двоє бокових лишила. Спершу вони такі бідненькі стояли на вікні, а потім набралися сили, зацвіли дружно і дали рясний врожай. З п’яти кущів зібрали більше кілограма томатів! Так які смачні вони! На святковий новорічний стіл подала всій сім’ї салат із власних зимових помідорів! Смакота, аромат, натуральні вітаміни! Хіба їх смак йде у порівняння з отими штучними помідорами, що в магазинах взимку продаються?!
Порадувало цьогоріч господарів гранатове дерево. Три роки тому Н.Турко виписала його саджанець через спеціальний інтернет-магазин. Посадила у горщик так як радила агроном, що має досвід догляду за такими екзотичними рослинами. Дослуховувалася інших її консультацій і в процесі вирощування. І ось дерево зацвіло! Викинуло відразу три бутони. Але, для першого врожаю треба, щоб дозрів тільки один плід, тож інші квітки, як не шкода було, але довелося видалити.
Бутон гранат викинув у січні, хоча у цей період часу зазвичай дерево мало б бути у стані спокою, а традиційне цвітіння його припадає на квітень-травень. Поступово біля яскравої червоної квітки почав формуватися сам плід. Спочатку це була маленька горошина зеленого кольору, а за два місяці вже ось бачите, який виріс плід грушоподібної форми, — розповідає Наталія. — І він ще росте, збільшується. Кажуть фахівці, що дозрілим гранат буде тоді, коли квітка повністю зів’яне і плід набуде темнобордового кольору. Отож, з нетерпінням цього чекаємо! Так вже хочеться скуштувати ці смачні сокотиві зернята. А поки що насолоджуємося красою цвіту гранатового дерева. Це дуже красиве явище!
Наталка Турко любить експериментувати, клопотатися на садибі, братися за щось нове, незвичне. Бажання є, ідей багато, тільки одного бажання мало – потрібні кошти, а їх не вистачає у родині працівників сільського фапу.
Ось і цвіт гранату додав ентузіазму з вирощуванням врожаїв екзотичних плодів. Але поки що ці ідеї поставила на паузу. З коштами проблема. Тим більше, що є намір розширити поголів’я цесарок. Зараз на їхньому подвір’ї утримується три їх види – білі, крапчасті, білогруді. Хоче розвести ще й попільнастих. Вже й яйце для інкубації замовила. Якщо все складеться добре – вже на початку літа буде поповнення на їх пташиному дворі. Приймає господарка замовлення на яйце своїх доморощених цесарок – попит на них є. Приїздять клієнти і свої, місцеві, і з сусідніх Близнюків, Слов’янська, Билбасівки…
……Ось такими клопотами живе ця родина із сільської глибинки. Люди прагнуть розвиватися, прагнуть експериментувати, в межах своїх можливостей братися за щось нове, цікаве, незвичайне, Навіть не заради зиску, бізнесу чи прибутку, а заради задоволення, радості від отриманого результату, від плодів своєї праці, своїх зусиль, старань. І нехай поки що на підвіконні виріс тільки один екзотичний гранат. Але ж він виріс! І це вже результат! Це вже успіх! Це власна перемога – бо вийшло! Тож давайте побажаємо працьовитій родині нових успіхів! Нових досягнень! Хай врожаїться і плодиться— на городі, на підвіконні, на пташиному дворі!

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Перша перемога маленької зірочки

              Першокласниця ЗОШ№2 Ксенія Дорофєєва взяла участь у V …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *