На головну / Є таке захоплення / Картини із … круп та насіння

Картини із … круп та насіння

Ось вона, велика оригінальна картина ручної роботи. Тут грою кольорів виблискує диво-птаха з розкішним хвостом павича, яскрава квітка соняшнику  повернута до сонечка, а ще — елементи українських  орнаментів івізерунків. Здалеку й не зрозумієш вишите це полотно нитками, бісером чи мальоване. А підійдіть поближче і ви будете приємно здивовані матеріалом, з якого зроблене настінне панно…
Гречка, пшоно, рис, кукурудза, насіння гарбузове і соняшникове, чечевиця, мак, манка, квасоля, горох – якщо для господинь це традиційні інгредієнти для приготування страв, то майстрині із Пригожого Світлана Плічко та Ірина Купрійова використовують їх для своїх творчих робіт. І оця картина, що прикрашає приміщення бібліотеки у Пригожому, їх авторська робота і виконана саме з різного виду круп та насіння.
Основа картини – заготовка із стружкового листа OSB. Її покриваємо меблевим лаком, на ній Ірина наносить ескіз майбутнього панно і далі починаємо ретельно підбирати сам матеріал для «вишивки». Для соняшника – пшоно, кукурудза і чечевиця, середина квітки – мачинки і саме соняшникове насіння, листочки світлої зелені –голе насіннячко гарбуза. Для птаха використали гречку, рис, кукурудзу, манку… Жодних фарб ми не використовуємо, тож всі інгредієнти нашої «їстівної» картини натуральні.
А робота над полотном дійсно ювелірна. Бо треба акуратненько підібрати крупинки за розміром, клеяти рівненько одна до одної, щоб тулилися густенько, щоб між ними порожнечі не було. Вже готову роботу слід ще покрити зверху лаком і для блиску, і щоб кожен елемент міцно закріпився на своєму місці.Копітка творчість майстринь радує результатом – від картини очей не відірвати. Оригінальне полотно!
Це, до речі, друга робота пригожівських майстринь. Першу картину, за ініціативи колишнього сільського голови Гаврилівської сільради Тетяни Потапенко, вони зробили для презентації на Великому Слобожанському ярмарку у Харкові.
На полотні їм вдалося зібрати у великий суцільний вінок яскраві автентичні українські орнаменти нашого краю. Харків`яни і гості ярмарку були в захваті від такої «їстівної» картини, від майстерності сільських жінок.
Оцінили ці рукотворні картини і односельчани. Доступ до них відкритий. Одна знаходиться у сільській бібліотеці у Пригожому, інша – у центральній адміністративній будівлі Гаврилівки.
Прийде натхнення — майстрині візьмуться за наступну картину. Ідеї є. Влітку в селі часу для творчості важко викроїти, а ось взимку творчий процес піде.

Ірина Столбова 

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Сувеніри від майстрині Інни

Я бачила ці сувеніри. Я думала, що придбані вони в якійсь елітній сувенірній крамниці, бо …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *