На головну / Історії успіху / «Людина повинна займатися тим, що їй подобається, тоді все виходить»

«Людина повинна займатися тим, що їй подобається, тоді все виходить»

Це життєве кредо нашої співрозмовниці, уродженки села Гусарівки, випускниці Гусарівської ЗОШ
Белхароєвої (в дівоцтві Вольвач) Вікторії. А поговорити з нею нас спонукав той факт, що пані Вікторія працює екскурсоводом у Межигір`ї.

Зараз, «дякуючи» екс-президентові, це місце у переважної більшості людей асоціюється з «пеньочками», страусами і втечею Януковича у Ростов. Та, перш за все, це історичний парк, де понад тисячу років тому заснований монастир, потім, за радянських часів, була урядова резиденція, де зараз прекрасний ландшафтний парк. Та, хіба, все перелічиш.
А з 2014 року Межигір`я приймає гостей, що бажають хто насолодитися історичними цінностями, хто цікавою колекцією рослин, хто — подивитися на «розбещену» розкіш помешкання президента-втікача.
І екскурсоводу потрібно уміти втримати увагу таких різних відвідувачів, вести розповідь цікаво, захопююче. Це і вміння, і знання, і талант. Саме такими якостями і володіє наша співрозмовниця.
Як вдається відчувати настрій аудиторії, зацікавити її? — запитую.
— Все набагато простіше — треба любити свою справу, віддаватися їй. Спілкуватися з людьми так, щоб вони відчували, що ти щиро бажаєш вести розмову цікаво, маєш глибокі знання і хочеш поділитися ними.
Якої чисельності, зазвичай, групи?
— По-різному. Від 10 осіб до 50, бувають соціальні екскурсії й по 150 туристів. Іноді замовляють і на 2-3 особи ті, хто бажає індивідуальної розмови, відповіді на якісь питання, що цікавлять саме їх.
Робота з якими групами важча?
— Тут справа не у важкості, просто трішки різниться підхід: коли екскурсія численна, то, в основному, розповідь веду я. А коли слухачів менше, то вони частіше ставлять питання, розмова проходить у формі діалогу. Та спільним у всіх цих екскурсіях є те, що люди просто у захваті від інфраструктури, історії, краси і природної і рукотворної.
А скільки одна екскурсія займає часу?
—Тут все залежить від віку гостей: якщо це молодші школярі, то десь 40 хвилин, щоб не втомлювати увагу, а дорослі — і півтори, і дві години, буває, що й три з половиною.
Якою мовою, найчастіше, говорите з відвідувачами?
—У переважній більшості — українською. Іноді, якщо гості з Польщі, приміром, чи з Білорусі, то замовляють російською. Бували екскурсанти з Америки, то вони ходили зі своїм перекладачем.
Наразі Межигір`я, на вашу думку, це, скоріше, історія, архітектура чи політика? Про що, в основному, запитують відвідувачі?
—Межигір`я, — розповідає Вікторія,— прекрасний куточок, де все пов`язане— історія 10 століття, величний ландшафтний парк, де зібрана унікальна колекція рослин з різних куточків світу. Все це розташоване на площі в 140 гектарів (держава-місто Ватикан займає, порівняйте, 44 га). Тож, подивитись є на що. Стосовно розкоші апартаментів, то вона просто «зашкалює» — тут і рояль Джона Леннона, і люстри з кристалами Сваровські, і прекрасна ванна кімната ручної роботи в 200 м2, і.., як говориться, краще самому побачити. Іноді відвідувачі, оглядаючи таку помпезність, просто не розуміють, навіщо все це було одній людині.
Скажіть, а є вірогідність, що деякі культурно-історичні цінності Янукович вивіз до Ростову? І ще цікаво, хто оплачував такі розкоші резиденції?
—Тут точно вам ніхто не відповість, якщо щось і вивіз, то лише він сам знає. Доступ до цієї інформації мала обмежена кількість людей, і майже всі вони уже не на території України. А стосовно джерела утримання, то, в більшості, все оплачувалось коштом бюджету.
Зараз, коли це фінансування знято, чи не впадає колишня резиденція в занепад, адже її утримання на такому рівні досить дороге?
—Це громадська організація, яка створилася після Революціїї 2014 р., налаштували роботу парку, деякі об’єкти відкриті для відвідування в приміщення (ретро-музей, кінологічний центр, Хонка, спа-центр), за рахунок цих екскурсій та вхідних квитків на територію формується бюджет, потім іде на утримання території, звідси і заробітна плата робітникам. За парком доглядають. Звичайно, штат і оплату зменшено. Та зберегти цю національну, історичну, культурну цінність — один з найбільших парків у Європі, з його унікальним природним комплексом — дуже важливо.
У Вас графік роботи напружений?
— По-різному, найчастіше це залежить від сезону. Найгарячіший період — весна і осінь. Тоді буває по 3-5 кількагодинних екскурсій за день. Влітку може трохи меншати, адже люди більше їдуть до морів. Зараз екскурсії, в основному, планові. Іноді люди говорять: «Ми самі», і намагаються роздивитись все самостійно. Потім, зазвичай, шкодують про це, бо ж зорієнтуватись на такій площі, знайти і побачити все цікаве і цінне просто неможливо.
Ви так захоплено і цікаво розповідаєте про Межигір`я. А як ваша родина? Поділяє це захоплення, вони відвідували це місце?
—Звичайно. І чоловік, і діти були і все бачили. Мої три доньки неодноразово побували на екскурсіях, а молодший син, відпочиваючи у таборі, відвідував Межигір`я разом зі своєю групою. І екскурсія була цікава, та й матусю побачив на роботі.
Давно займаєтесь цією справою?
—Вже ось сім років. І не перестаю дізнаватись щось цікаве і нове.
Як часто відвідуєте Барвінківщину. Що вона для вас?
—То мій милий серцю рідний край. Приїздила в Гусарівку років зо два тому. І цьогоріч планую навідати. Там живуть мої батьки, яких я дуже люблю. Їм вдається частіше приїздити до нас у Київ, і я цьому рада.
—І наостанок: що б Ви хотіли порадити молодим землякам?
—Треба навчатися, не боятися йти вперед, розширювати і кругозір, і коло людей, з якими зустрічаєтесь, спілкуєтесь. Бо розвиток —основа успіху особистості.

…Розмова між Києвом та Барвінковим проходила телефоном. Коли я попросила Вікторію надіслати мені фото для публікації, вона скинула посилання на її Інстаграм — mezhygirye_vika. Ми із задоволенням друкуємо його, щоб ви, шановні читачі, могли переглянути унікальні фото Межигір`я.

Розмову вела Тетяна Рогаль

Про нас Столбова Ірина

Редактор "Вісті Барвінківщини" irinka.stolbova@ukr.net

Перевірте також

Знай наших

Танцювальному колективу «Феєрія» присвоєно звання зразкового Яскраві та натхненні виступи вихованців хореографічного колективу естрадного танцю «Феєрія» Будинку творчості …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *